WSZYSTKIE WPISY

Bezpieczny Kredyt 2% — warto go ubezpieczyć

12.10.2023
,
Leadenhall Insurance

Program Bezpieczny Kredyt 2% skłonił wielu Polaków do zakupu mieszkania. Sprawdzamy, jak wygląda kwestia ubezpieczenia zaciągniętego w banku zobowiązania.

Z artykułu dowiesz się:

1.     Czym jest bezpieczny kredyt2%

2.     Jakie sąskutki wprowadzenia tego bezpiecznego kredytu 2%

3.     Co obejmuje ubezpieczenie Leadenhall Kredyt?

4.     Dlaczego warto ubezpieczyćswój kredyt?

 

Czym jest BezpiecznyKredyt 2%?

Bezpieczny Kredyt 2% to rządowy program dopłat dokredytu mieszkaniowego dla osób do 45. roku życia, które nie mają i wcześniejnie posiadały żadnej nieruchomości. Nie ma znaczenia czy kredytobiorca jestsinglem, czy jest w związku małżeńskim lub partnerskim. Nie ma równieżograniczeń w powierzchni zakupionego domu lub mieszkania, czy też w cenie wprzeliczeniu na 1 m2.

 

Obowiązują jednak limity wysokości kredytów 2% napierwsze mieszkanie, które wynoszą:

·       500 tys. zł – dla singlaprzystępującego do programu,

·       600 tys. zł – dla małżeństwalub rodziców z co najmniej jednym wspólnym dzieckiem,

·       150 tys. zł – na dokończeniebudowy domu budowanego do tej pory za gotówkę,

·       100 tys. zł – na dokończeniebudowy domu budowanego do tej pory za gotówkę, gdy kredytobiorca prowadzijednoosobowe gospodarstwo domowe.

 

Jakie są skutki wprowadzeniabezpiecznego kredytu 2%

Reguły programu skusiły szczególnie klientów, którzyprzez ostatnie dwa lata nie byli w stanie uzyskać zdolności kredytowej.Wzmożony popyt na hipoteki spowodował także wzrost cen lokali.

Jeśli chcesz skorzystać z takiego finansowaniapowinieneś wiedzieć, że zainteresowanie ofertą jest ogromne, a popyt na tyleduży, że banki są przeciążone liczbą wniosków i wydłużają czas ichrozpatrywania nawet do kilku miesięcy.

 

Olbrzymie zainteresowanie wsparciem finansowym napierwsze mieszkanie doprowadziło również do zmniejszenia liczby dostępnych nieruchomościw dużych miastach.

 

Czy rządowy program wymagaspecjalnego ubezpieczenia?

Zasady programu Bezpieczny Kredyt 2% regulujątakie kwestie jak wysokość czy okres korzystania z dopłat i nie dotycząubezpieczeń. Oznacza to, że wymagany zakres ochrony ubezpieczeniowej ustalająsamodzielnie banki. Niekiedy zakup polisy życiowej nie jest obligatoryjny, alejej brak może w takiej sytuacji wiązać się np. z wyższą marżą kredytu. Wartowięc zabezpieczyć się w nią samodzielnie.


Spójrz jakie są najważniejsze korzyści płyną z posiadania takiej ochrony wLeadenhall Insurance:

·       suma ubezpieczenia maleje zczasem – można powiedzieć, że „podąża” za saldem kredytu do spłaty, a dziękitemu z roku na rok składki są coraz niższe,

·       suma ubezpieczenia możewynieść nawet 2 mln zł początkowego salda kredytu - taka polisa może służyćjako zabezpieczenie zobowiązania wobec banku, zaciągniętego w ramachBezpiecznego Kredytu 2%,

·       ubezpieczenie jest terminowe,czyli to Ty określasz czas trwania umowy,

·       suma ubezpieczenia to nawet 2mln złotych,

·       elastyczność w podziale świadczeń- wypłata ubezpieczenia nie jest określona z góry, a więc wybierasz komu i ilepieniędzy zostanie wypłaconych z polisy.

 

Dlaczego wartoubezpieczyć swój kredyt?

Najważniejszy powód to oczywiście spokój ibezpieczeństwo finansowe. Masz pewność, że w razie nieszczęścia Twoja rodzinanie zostanie obciążona spłatą kredytu.


Ubezpieczenie LeadenhallKredyt to również:

·      ochrona przed utratą nieruchomości. Ubezpieczeniepokryje część lub całość pozostałego do spłaty kredytu, a mieszkanie czy domzostanie w rękach bliskich,

·      korzystne stawki – ubezpieczenie kredytuhipotecznego może być stosunkowo tanie w porównaniu do ryzyka, które chroni. WLeadenhall niski kosztubezpieczenia oraz bezpieczeństwo wypłaty gwarantuje reasekuracja polisy wReinsurance Group of America (RGA), spółce notowanej na nowojorskiej giełdzie.

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY