WSZYSTKIE WPISY

Czy marynarze ubezpieczają się na wypadek utraty dochodu?

31.10.2023
,
Leadenhall Insurance

Pracujesz na morzu i zastanawiasz się, jak zabezpieczyć swoje finanse, jeżeli choroba lub wypadek uniemożliwią Ci wykonywanie zawodu? Sprawdź, dlaczego warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie od utraty dochodu w Leadenhall Insurance.

Z tego artykułu dowiesz się:

 1. Jakie wyzwania stoją przed marynarzami?
 2. Czym jest ubezpieczenie od utraty dochodu i jak działa?
 3. Dlaczego marynarze powinni zainteresować się tym produktem?
 4. Jakie są zalety ubezpieczenia od utraty dochodu w Leadenhall?

Jakie wyzwania stoją przed marynarzami?

Marynarka handlowa to kluczowa gałąź gospodarki, niezbędna dla globalnego handlu. Obecnie w światowej flocie handlowej pracuje 1,89 mln marynarzy, którzy obsługują ponad 74 tys. statków na całym świecie.

Raporty Baltic and International Maritime Council (BIMCO) i Międzynarodowej Izby Żeglugi przewidują, że do 2026 roku potrzebnych będzie dodatkowo 89,5 tys. oficerów z certyfikatami STCW. To pokazuje rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych marynarzy.

Zwłaszcza ci, którzy pracują dla zagranicznych podmiotów, mogą napotkać problemy z dostępem do polskiej opieki medycznej i zasiłków z ZUS-u. A nawet jeżeli otrzymują te świadczenia, są one zdecydowanie niższe od dotychczasowych zarobków.

Jakie opcje daje marynarzom rynek usług finansowych? Pokazujemy to na przykładzie ubezpieczenia od utraty dochodu w Leadenhall.

Czym jest ubezpieczenie od utraty dochodu i jak działa? 

Jeżeli nie wiesz, na czym dokładnie polega ubezpieczenie od utraty dochodu, już to tłumaczymy.

Nasza ochrona została zaprojektowana przez największy na świecie rynek ubezpieczeniowy – Lloyd’s of London. Jej zadaniem jest zabezpieczenie Twoich finansów, jeżeli staniesz przed koniecznością przerwania swojej działalności zawodowej z powodu choroby lub wypadku.

Krótko mówiąc – gdy stanu zdrowia nie pozwoli Ci na wykonywanie dotychczasowego zawodu, będziemy wypłacać Ci miesięczne świadczenia w wysokości określonego procenta twoich zarobków.

W praktyce ubezpieczenie od utraty dochodu to „poduszka bezpieczeństwa”, która pozwala Ci skoncentrować się na powrocie do zdrowia. Bez zamartwiania problemami finansowymi.

Dlaczego marynarze powinni zainteresować się tym produktem?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest skierowane do przedstawicieli różnych zawodów. Niektóre profesje są jednak naznaczone większym ryzykiem utraty zarobków i problemami z otrzymaniem dodatkowych świadczeń od państwa.

Poniżej przedstawiamy kilka argumentów, które potwierdzą, dlaczego polisa Leadenhall jest dobrym wyborem dla marynarzy.

 • Brak dostępu do ZUS-u

Zatrudnieni za granicą marynarze często nie mają możliwości skorzystania z zasiłków z ZUS-u, co sprawia, że są bardziej narażeni na finansowe problemy w razie utraty zdolności do pracy.

 • Niewystarczające świadczenia

Marynarze zarabiają zdecydowanie powyżej średniej krajowej. Jednak pracują na kontraktach, a to w zdecydowanej większości przypadków oznacza, że otrzymane w ramach zasiłku pieniądze będą najniższe z możliwych. Za ok. 2 tys. zł miesięcznie nie da się opłacić dzieciom szkoły, spłacić kredytu i leczyć się w chorobie lub po wypadku.

 • Zmienna natura pracy

Charakter pracy na morzu wiąże się z większym ryzykiem niespodziewanych sytuacji, takich jak choroby czy wypadki wskutek wyniku trudnych warunków pogodowych. To zwiększa ryzyko utraty zdolności do pracy.

 • Brak alternatywnych źródeł dochodu

Ze względu na specyfikę pracy (długie wyjazdy, izolacja od rodziny), marynarze rzadko mają możliwość posiadania dodatkowych źródeł dochodu. A to sprawia, że ubezpieczenie od utraty dochodu staje się dla nich szczególnie atrakcyjne.

Jakie są zalety ubezpieczenia od utraty dochodu w Leadenhall?

Kiedy pracujesz na morzu, stajesz w obliczu ryzyka związanego z pracą w trudnych i nieprzewidywalnych warunkach. Leadenhall oferuje ubezpieczenie od utraty dochodu zaprojektowane specjalnie z myślą o marynarzach.

6 argumentów za zakupem ubezpieczenia w Leadenhall na wypadek utraty dochodu:

 1. Wysokie świadczenia: w ramach polisy możesz otrzymać aż do 65% swoich dotychczasowych zarobków miesięcznych.
 1. Atrakcyjna cena: płacona raz w roku składka to jedynie 1,5% rocznych dochodów.
 1. Długotrwałe wsparcie: świadczenia z tytułu ubezpieczenia można otrzymywać przez długi okres – nawet do 5 lat niedyspozycji.
 1. Globalna ochrona: ubezpieczenie obowiązuje na całym świecie, 24 godziny na dobę, co jest szczególnie istotne dla marynarzy pracujących w różnych strefach czasowych i lokalizacjach.
 1. Dodatkowe odszkodowania: w przypadku trwałej utraty zdolności do pracy lub śmierci, wypłacamy jednorazowe odszkodowanie, które może wynosić nawet 10-krotność rocznych dochodów.
 1. Wysoki limit świadczeń: maksymalna suma ubezpieczenia w ramach polisy to aż 10 milionów złotych.

Zainteresował Cię nasz produkt?

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej i znaleźć rozwiązanie dopasowane do twoich potrzeb.

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY