WSZYSTKIE WPISY

Czy ubezpieczenie od utraty dochodu dotyczy niezdolności do pracy w swoim zawodzie czy pracy w ogóle?

27.2.2024
,
Leadenhall Insurance

Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć swoją przyszłość finansową na wypadek niezdolności do pracy w swoim zawodzie? Przyjrzyj się ubezpieczeniu od utraty dochodu w Leadenhall. Na czym dokładnie polega to ubezpieczenie i kiedy otrzymasz środki z polisy? – tłumaczymy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest ubezpieczenie od utraty dochodu?
  • Jak ubezpieczyciele definiują niezdolność do pracy?
  • Czy musisz się przekwalifikować?
  • Jakie korzyści daje polisa?
  • Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie od utraty dochodu?

Na czym polega ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu to polisa, która działa w przypadku utraty zdolności do wykonywania pracy. Jest to zabezpieczenie finansowe, które pozwala Ci utrzymać dotychczasowy standard życia, nawet jeśli nie jesteś w stanie pracować i zarabiać.

Głównym elementem ochrony jest świadczenie w wysokości 65% miesięcznych przychodów, gdy klient utraci zdolność do pracy.

W praktyce oznacza to, że jeżeli nagle zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi, a tym samym stracisz możliwość wykonywania pracy – ubezpieczenie od utraty dochodu zapewni Ci regularne, comiesięczne wypłaty.

Daje Ci to pewność finansową, dzięki której nie musisz martwić się o swoje codzienne wydatki, nawet jeśli stracisz źródło dochodu.

Utrata dochodu i niezdolność do pracy – co oznaczają dla ubezpieczycieli?

Pojęcie utraty dochodu i niezdolności do pracy może się różnić w zależności od ubezpieczyciela. Definicja ma kluczowe znaczenie dla zakresu ubezpieczenia i tego, kiedy należą ci się środki z ubezpieczenia.

Aby zobrazować Ci, jak to działa, przedstawimy Ci dwie zupełnie odmienne definicje utraty dochodu: w ZUS-u oraz Leadenhall.

Według definicji ZUS-u całkowita niezdolność do pracy to częściowa lub całkowita utrata zdolności do wykonywania pracy zarobkowej, która została spowodowana utratą sprawności organizmu oraz nie rokuje poprawy sytuacji po przekwalifikowaniu.

W Leadenhall całkowita niezdolność do pracy to niezdolność ubezpieczonego do wykonywania konkretnego zawodu wskazanego w polisie. Niezdolność do pracy może być okresowa lub trwała.

Widzisz różnicę?

Czy muszę się przekwalifikować? W Leadenhall nie!

Przekwalifikowanie oznacza zmianę zawodu lub specjalizacji, często właśnie po utracie zdolności do wykonywania poprzedniego zawodu. Ważnym elementem naszej definicji w ubezpieczeniu utraty dochodu jest to, że odnosi się ona do utraty zdolności do wykonywania Twojego konkretnego zawodu, a nie do utraty zdolności do pracy w ogóle – jak w przypadku ZUS-u.

To oznacza, że jeżeli nie jesteś w stanie pracować na swoim dotychczasowym stanowisku, ale jesteś w stanie wykonywać inną pracę zarobkową, nadal należy Ci się wypłata świadczenia w ramach naszego ubezpieczenia!

W Leadenhall rozumiemy, że Twoja kariera to coś więcej niż tylko sposób na zarabianie pieniędzy, dlatego nie wymagamy od Ciebie przekwalifikowania. Dzięki temu oszczędzisz sobie stresu i niepewności związanej ze zmianą zawodu. Ponadto możesz skupić się na powrocie do zdrowia i kontynuowaniu swojej profesji w przyszłości.

A jeżeli w okresie wypłaty środków będziesz w stanie i zechcesz wykonywać inną pracę – nie ma problemu, uznajemy Twoje pełne prawo do tego!

Jakie korzyści daje ubezpieczenie od utraty dochodu?

Nasze produkty staramy się modyfikować i dostosowywać do aktualnych potrzeb naszych klientów. Dlatego na bieżąco rozszerzamy zakres ochrony, aby zapewnić ubezpieczonym kompleksową ochronę.

Sprawdź, co zyskasz, jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie od utraty dochodu w Leadenhall.

  • Pierwsza i najważniejsza zaleta polisy Leadenhall to wysokie świadczenia. W przypadku tymczasowej niezdolności do pracy oferujemy świadczenie miesięczne aż do 65% średnich miesięcznych przychodów. Jeśli natomiast utracisz zdolność do pracy na stałe, jednorazowe świadczenie może wynieść nawet 10-krotność rocznych przychodów.
  • Wyłączenie następstw chorób i wypadków jedynie z ostatnich 36 miesięcy przed zawarcie umowy. To oznacza, że choroby oraz wypadki, które miały miejsce w Twoim życiu co najmniej 3 lata przed zakupem ochrony, nie będą miały wpływu na możliwość ubezpieczenia się w Leadenhall.
  • Niezależne świadczenia z tytułu okresowej i trwałej niezdolności do pracy. Jeżeli po dwóch latach otrzymywania comiesięcznych świadczeń z tytułu okresowej niezdolności do pracy okaże się, że twój uszczerbek na zdrowiu jest trwały, otrzymasz jednorazowe świadczenie wynoszące 100% ustalonej sumy ubezpieczenia z tytułu trwałej niezdolności do pracy.
  • Dostosowanie do Twoich indywidualnych potrzeb. Naszą polisę możesz rozszerzyć o dodatkowe świadczenia, takie jak pobyt w szpitalu, trwałe uszczerbki na zdrowiu, dostosowanie do życia w niepełnosprawności, koszty leczenia, koszty pogrzebu.
  • Bezpieczeństwo finansowe. Polisa w Leadenhall zapewnia utrzymanie dotychczasowego finansowego standardu życia, jeśli utracisz dochody w wyniku całkowitej okresowej lub całkowitej trwałej niezdolności do pracy, na skutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

W życiu zdarzają się różne sytuacje i nieszczęścia, które trudno przewidzieć. Jeżeli zależy Ci na ochronie Twojego dochodu i na tym, by zawsze mieć źródło utrzymania – ta polisa jest dla Ciebie.

Interesuje cię ta polisa i chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub wypełnij formularz online

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY