WSZYSTKIE WPISY

Dlaczego ubezpieczenie na życie to dobry pomysł?

18.1.2024
,
Leadenhall Insurance

Polisa na życie daje pewność, że najbliżsi będą mieli dostęp do środków, które umożliwią im godne życie po śmierci ubezpieczonej osoby. Jakie są najczęstsze motywacje do zakupu ochrony?

Z artykułu dowiesz się:

 1. Czym jest ubezpieczenie na życie?
 2. Ilu Polaków się ubezpiecza? 
 3. Jakie są warunki zakupu ubezpieczenia na życie?
 4. Dlaczego warto kupić polisę?

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie może okazać się jedną z ważniejszych decyzji finansowych w Twoim życiu. Dlaczego? – już tłumaczymy.

Jeżeli przytrafi Ci się wypadek, to świadczenie z polisy ubezpieczeniowej będzie dużym finansowym wsparciem dla Twoich bliskich. Pieniądze wypłacone z polisy może znacząco pomóc w pokryciu różnych kosztów, takich jak pogrzeb, spłata długów czy codzienne wydatki. To daje pewność, że w trudnych chwilach finanse nie staną się dodatkowym obciążeniem dla Twoich bliskich.

Bez względu na to, czy decydujesz się na umowę trwającą 5 czy 20 lat, ważne jest, aby dostosować ją do swojej sytuacji życiowej. Wartością wielu dostępnych na rynku ubezpieczeń jest elastyczność – można dostosowywać je do zmieniających się okoliczności życiowych, takich jak narodziny dziecka, zmiana zawodu czy nabycie nieruchomości.

Krótko mówiąc: ubezpieczenie na życie to finansowe bezpieczeństwo w nagłych sytuacjach. Dzięki starannemu przemyśleniu zakresu ochrony i dostosowaniu umowy do indywidualnych potrzeb, polisa na życie może być kluczowym elementem budowania stabilnej podstawy finansowej dla Ciebie i Twoich bliskich.

Ilu Polaków się ubezpiecza? 

Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) po III kwartałach 2023 r. pokazują, że ubezpieczenia na życie, chorobowe i wypadkowe są w Polsce popularne. Widać to po tym, że w tym czasie Polacy wpłacili do ubezpieczycieli 17 mld zł w składkach. Jednocześnie zakłady ubezpieczeń wypłaciły klientom i uposażonym 12,3 mld zł, z czego 4,8 mld zł w ramach umów ubezpieczeń o charakterze ochronnym.

Część osób kupuje ubezpieczonych, bo ma wysoką świadomość działania ubezpieczeń na życie i korzyści, jakie niesie za sobą posiadanie polisy. W przypadku wielu osób motywację do zakupu stanowią ważne wydarzenia w życiu.

Można wśród nich wymienić:

 1. Zawarcie małżeństwa: ludzie często decydują się na zakup ochrony, aby zapewnić żonie/męzowi finansową ochronę w przypadku swojej śmierci, pomagając w utrzymaniu stabilności finansowej rodziny.
 2. Narodziny dziecka: po narodzinach dziecka rodzice często zaczynają odpowiedzialniej podchodzić do zarządzania pieniędzmi i dlatego rozważają zakup polisy na życie. Ubezpieczenie może służyć jako forma zabezpieczenia finansowego dla potomstwa, zapewniając środki na edukację czy inne potrzeby dzieci.
 3. Zakup domu lub mieszkania: w momencie zakupu domu lub innego rodzaju nieruchomości, ludzie zaczynają myśleć o tym, jak zapewnić spłatę kredytu hipotecznego w przypadku ich śmierci. Polisa na życie może być użyta do pokrycia tych zobowiązań finansowych.
 4. Zmiana sytuacji zawodowej: zmiana pracy również skłania do rozważenia zakupu dodatkowego ubezpieczenia na życie.
 5. Obawa o zdrowie: świadomość, że z wiekiem ryzyko zachorowania na poważne choroby jest coraz większe także skłania do rozważenia zakupu ubezpieczenia na życie. 
 6. Planowanie emerytury: Ludzie zaczynający myśleć o planowaniu emerytalnym mogą uwzględniać ubezpieczenie na życie jako element strategii zapewniającej finansową stabilność w późniejszym okresie życia.
 7. Prowadzenie firmy: pieniądze z ubezpieczenia na życie mogą także posłużyć jako środki na spłatę wspólników.

Jakie są warunki zakupu ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenia są konstruowane w odniesieniu do różnych potrzeb. Część produktów jest konkretnie adresowana do osób, które szukają zabezpieczenia zaciągniętego kredytu – dla nich mamy produkt Leadnehall Kredyt. Z kolei Leadenhall Life VIP to ubezpieczenie na życie z bardzo wysoką sumą ubezpieczenia (do 10 mln zł).

Naszym standardowym produktem życiowym jest natomiast Leadenhall LifeUp. Na czym on polega

Polisa to zabezpieczenie na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz z każdej innej przyczyny. W drugim przypadku w suma ubezpieczenia rośnie w czasie trwania umowy.

Jak to dokładnie działa?

Na wypadek śmierci wskutek wypadku wypłata wynosi zawsze 100% sumy ubezpieczenia. Przy innych przyczyna rośnie do 25% sumy w 2. roku, 50% w 3. roku, 75% w 4. roku i 100% od 5. roku trwania polisy.

Co ważne, w naszej firmie zawrzesz umowę bez pytań o stan zdrowia i badań. Ochrona jest przeznaczona dla wszystkich osób w przedziale wiekowym od 18 do 60 lat.

Pamiętaj! Każdy powód jest dobry, żeby zabezpieczyć siebie i rodzinę przed trudną sytuacją finansową. Dlatego dowiedz się więcej o naszych produktach z kategorii ubezpieczeń na życie – zapraszamy na tę stronę.

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY