WSZYSTKIE WPISY

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie utraty dochodu? [5 argumentów]

18.7.2023
,
Leadenhall Insurance

Niezdolność do pracy nie musi wiązać się z utratą środków do życia. Ubezpieczenie od utraty dochodu zapewni Ci płynność finansową i pomoc w leczeniu oraz pozwoli utrzymać dotychczasowy poziom życia bez konieczności zmiany zawodu. Przedstawiamy najważniejsze argumenty za posiadaniem polisy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czym jest ubezpieczenie od utraty dochodu
  2. Ile pieniędzy dostaniesz od ZUS-u w przypadku niezdolności do pracy
  3. Jakie świadczenie otrzymasz od Leadenhall
  4. W jakich sytuacjach możesz ubiegać się o świadczenie
  5. Dlaczego warto mieć ubezpieczenie utraty dochodu

Co to jest ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu to jeden z rodzajów wsparcia finansowego w przypadku utraty zdolności do wykonywania swojego zawodu – po wypadku lub w związku z chorobą. W ramach polisy ubezpieczyciel będzie co miesiąc wypłaca świadczenie, które pomoga pokryć wszystkie bieżące wydatki.

Ochrona jest coraz popularniejsza – można powiedzieć, że za granicą korzysta się z niej powszechnie. Ale i w Polsce przybywa ubezpieczonych – według danych Leadenhall roczna dynamika sprzedaży polis od utraty dochodu wynosi aż 23%. 

Więcej statystyk i informacji o działaniu polisy znajdziesz w tym tekście.

Jak ubezpieczenie działa w praktyce?

Wyobraź sobie, że w wyniku zachorowania lub wypadku nie jesteś w stanie pracować przez jakiś czas i tracisz źródło utrzymania. Swojego, a może nawet całej rodziny. Zasiłki od państwa to niewielkie świadczenia, wypłacane tylko przez pewien czas Twojej niedyspozycji. 

Ubezpieczyciel może wypłacać Ci świadczenia w wysokości 65% Twojego przychodu nawet przez 5 lat.

Czy takie ubezpieczenie jest dla ciebie, czy na pewno potrzebujesz kolejnej polisy? Poniżej przedstawiamy 5 argumentów, dlaczego ubezpieczenie od utraty dochodu będzie dobrą inwestycją.

  1. Po wypadku lub w chorobie nie wystarczy Ci świadczenie z ZUS-u

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, w przypadku niezdolności do pracy przysługuje Ci zasiłek chorobowy – czyli miesięczne świadczenie w wysokości 80% średniego rocznego dochodu.

Gdzie jest „haczyk”? Zasiłek może być pobierany przez maksymalnie 182 dni. To zaledwie 6 miesięcy, podczas gdy powrót do zdrowia często może wymagać dużo więcej czasu.

Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie od utraty dochodu w Leadenhall, możesz liczyć na wypłatę świadczeń nawet przez dziesięciokrotnie dłuższy okres czasu, czyli 5 lat.

Produkt kierowany jest więc głównie wszystkim do przedsiębiorców i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Dla nich utrata zdolności do pracy w zawodzie oznacza konieczność życia za zbyt niskie świadczenie z ZUS-u.

Świetnie widać to na liczbach, np. dla przedsiębiorcy, który przed wypadkiem, który pozbawił go zdolności do pracy, zarabiał 17 000 zł miesięcznie, zasiłek na poziomie ok. 2000 zł oznacza kilkusetprocentowy spadek zarobków.

  1. Potrzebujesz pieniędzy na spłatę kredytu

Masz wysokie zobowiązania finansowe? Zaciągnięty kredyt? Może samochód w leasingu? A co z pozostałymi, codziennymi wydatkami? Nawet podczas niezdolności do pracy należy regularnie spłacać raty i opłacać rachunki.

Polisa umożliwi Ci pokrycie wszystkich zobowiązań bez konieczności rezygnacji z dotychczasowego poziomu życia.

Na przykład, jeżeli Twój miesięczny przychód wynosi 10 tys. zł (120 tys. rocznie), to ramach świadczenia otrzymasz łącznie 156 tys. zł za 24-miesięczny okres ubezpieczenia. Koszt składki natomiast to jedynie 1,5% twojego dochodu. 

  1. Masz rodzinę na utrzymaniu

Rodzina to dar, a jej utrzymanie to również obowiązek i… duża presja, by wywiązać się ze swojego zadania.

Gdy utracisz źródło dochodu, tracą je również Twoi bliscy. Życie kosztuje, a wzrost inflacji utrudnia zbieranie oszczędności na tak zwaną czarną godzinę.

Warto więc zapewnić swoim pociechom i bliskim stabilność finansową oraz możliwość zapewnienia wszystkich potrzeb. Z całą pewnością ułatwią to comiesięczne świadczenia przez cały okres Twojej niedyspozycji.

 

  1. Potrzebujesz kosztownej rehabilitacji, żeby wrócić do zdrowia

Powrót do zdrowia po chorobie lub poważnym wypadku często kończy się długim leczeniem, które wymaga czasu oraz pieniędzy.

Operacja? Zabiegi? Kosztowna rehabilitacja? Może konieczność założenia protezy? Potencjalne potrzeby można wymieniać w nieskończoność. Najważniejsze jest, by po zdarzeniu wrócić do pełnej sprawności.

Z pomocą przyjdzie polisa. Oprócz miesięcznych świadczeń na codzienne wydatki i zobowiązania Leadenhall oferuje wiele dodatkowych świadczeń, np. pobyt w szpitalu, koszty leczenia czy przystosowania do życia z niepełnosprawnością.

  1. Świadczenie z polisy nie blokuje pracy w innym zawodzie

Co bardzo ważne, w Leadenhall świadczenia przysługują Ci, jeżeli nie możesz wykonywać swojego zawodu, czyli tego, który został wskazany na polisie. Gdy czasie korzystania ze świadczeń możesz i chcesz pracować w inny sposób – nie ma problemu, to Twoje dodatkowe źródło przychodu!

W przypadku ZUS-u, aby otrzymywać rentę z tytułu niezdolności do pracy, nie możesz być zdolny do wykonywania żadnej pracy. Co to oznacza? Jeżeli w wyniku choroby lub wypadku nie jesteś w stanie wykonywać tylko dotychczasowego zawodu – państwo wymaga od ciebie przebranżowienia. 

Ubezpieczenie natomiast daje Ci tę opcję – to Ty decydujesz!

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY