WSZYSTKIE WPISY

Nagła utrata dochodu? Można liczyć na pieniądze z ubezpieczenia

13.6.2023
,
Leadenhall Insurance

Utrata dochodu wskutek wypadku lub choroby utrudnia lub uniemożliwia utrzymanie dotychczasowego standardu życia i regulowanie zobowiązań finansowych. Sprawdź, jakie ubezpieczenie zadziała w takiej sytuacji?

Z tego artykułu dowiesz się: 

 • Czym grozi utrata dochodu i płynności finansowej?
 • Po co ubezpieczenie od utraty dochodu?
 • Do kogo kierowane jest ubezpieczenie?
 • Co wziąć pod uwagę ubezpieczając się od utraty dochodu?

Utrata dochodu i płynności finansowej

Utrata zdolności do zarobkowania – inaczej: utrata dochodu – to w kontekście ubezpieczeniowym sytuacja, w której wypadek lub choroba pozbawiają Cię możliwości wykonywania pracy. Dotyczy Twojej przyszłości, bo oznacza, że w związku ze stanem zdrowia przestajesz zarabiać pieniądze – czasowo lub na stałe. Ewentualnie zarabiasz ich o wiele mniej, ponieważ możesz pracować jedynie w niepełnym wymiarze godzin lub poza dotychczasową branżą na mniej płatnym stanowisku.Powiedzmy, że zawód lekarza pozwalał Ci bez trudu regulować zobowiązania finansowe, opłacić wakacje i odkładać pieniądze na przyszłość. Po wypadku tracisz płynność finansową, bo niskie świadczenie z ZUS-u oraz zdecydowanie niższa pensja nie wystarczają, żeby żyć na dotychczasowym poziomie.Mierzysz się z problemem, związanym z chorobą czy wypadkiem, a do tego ponosisz koszty: kredytów, eksploatacji domu czy mieszkania, leczenia, rachunków, żywności czy edukacji Twoich dzieci. Oszczędności topnieją w oczach…

Co robić?
Po szkodzie trudno będzie Ci pozyskać środki na codzienne funkcjonowanie. Lepiej pomyśl o tym wcześniej i na wszelki wypadek ubezpiecz się od utraty dochodu. Poniżej tłumaczymy – na przykładzie ubezpieczenia w Leadenhall – jak działa taka ochrona.

Ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie utraty dochodu nie tylko daje poczucie stabilizacji, ale też zapewnia ją po szkodzie. Po wypadku lub w chorobie, jeżeli stracisz zdolność zarabiania w dotychczas wykonywanym zawodzie, możesz liczyć na świadczenie w wysokości nawet 65% przychodów. 

Spójrz, oto 6 przykładów zobowiązań finansowych, które pokryje ubezpieczenie utraty dochodu:

 • Rata kredytu
 • Bieżące rachunki: czynsz, rachunek za telefon, media, internet
 • Opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej
 • Składki ubezpieczeniowe, podatki
 • Czesne za szkołę, przedszkole
 • Koszty związane z naszym zdrowiem np. jeśli przyjmujemy na stałe jakieś leki

Do kogo skierowana jest polisa? 

Ubezpieczenie od utraty dochodu skierowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców i do osób, które wykonują wolny zawód, np. architektów, informatyków księgowych, adwokatów, rzemieślników, grafików czy marynarzy.

Co można zyskać dzięki ubezpieczeniu? 

 • Bezpieczeństwo i utrzymanie dotychczasowego standardu życia, jeśli stracimy dochody w wyniku całkowitej, okresowej lub trwałej niezdolności do pracy, na skutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku.
 • Gotówkę – nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie albo kilka milionów jednorazowo
 • W sytuacjach najtragiczniejszych, takich jak śmierć osoby objętej ubezpieczeniem, rodzina otrzyma zabezpieczenie finansowe, które może wynieść nawet do 10 milinów złotych.
 • Jeśli trwale ucierpiało Twoje zdrowie, czego skutkiem jest całkowita lub częściowa niezdolność do pracy, otrzymasz wypłaty z tytułu inwalidztwa.
 • Wachlarz dodatkowych świadczeń: pomoc w dostosowaniu do życia w niepełnosprawności, zwrot kosztów leczenia lub pogrzebu.

Jak się ubezpieczyć?

Ubezpieczenie „szyte na miarę” komponujesz z kilku elementów. Przede wszystkim decydujesz, czy polisa obejmie tylko wypadki, czy także choroby. Poza tym ustalasz sumę ubezpieczenia – adekwatną do zarobków i Twojej sytuacji materialnej. Przy trwałej niezdolności do pracy lub w przypadku śmierci zapewniasz sobie jednorazowe świadczenie, obejmujące 10-krotność rocznych przychodów. 
Oprócz tego możesz skorzystać z ubezpieczenia dodatkowego, które obejmuje koszty dostosowania do życia w niepełnosprawności (do 200 tys. zł) oraz koszty lekarstw i rehabilitacji (do 10 tys. złotych).
Ubezpieczenie zapewni Ci ochroną nawet w związku z chorobami konsultowanymi lub leczonymi przed zakupem polisy. Stanie się tak, jeżeli wypełnisz ankietę medyczną. A jeśli nie chcesz wypełniać ankiety, nie musisz tego robić. Wówczas ubezpieczenie nie obejmie po prostu kontuzji i chorób istniejących przed zawarcie umowy ubezpieczenia.

Skontaktuj się z naszym doradcą, aby dowiedzieć się więcej i ubezpieczyć się od utraty dochodu.

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY