WSZYSTKIE WPISY

Skradzione dane klientów będą jeszcze cenniejsze w 2024 roku

18.12.2023
,
Leadenhall Insurance

W XXI wieku niemal każdy biznes opiera się na technologii. Wraz z rozwojem nowoczesnych rozwiązań informatycznych wzrosło zapotrzebowanie na usługi IT, które służą m.in. opiece nad danymi klienci i kontrahentów. Niestety, nawet najlepsze zabezpieczenia mogą zawieść.

Z artykułu dowiesz się:

 1. Zagrożenia cyberprzestrzeni – dlaczego warto inwestować w polisę cyber?
 2. Dla kogo jest ten produkt?
 3. Co zapewni polisa cyber? 
 4. Jak dostosować zakres polisy do indywidualnych potrzeb?

Zagrożenia cyberprzestrzeni - dlaczego warto inwestować w polisę cyber?

W dobie rosnących zagrożeń cybernetycznych, dane klientów stały się wartościowym celem dla cyberprzestępców. Analiza Veeam Ransomware Trends Report 2023 pokazuje, że odsetek przedsiębiorstw, które musiały mierzyć się z atakiem ransomware wzrósł aż o 9% w ciągu roku (z 76% do 85%).

Lepiej nie będzie, co widać choćby po badaniu NordVPN – aż 55% wątków w darknecie koncentruje się na skradzionych danych klientów. Nielegalnie pozyskane informacje są następnie sprzedawane za ogromne sumy. Nie ulega wątpliwości, że w 2024 roku również będzie to ogromny problem i ta tendencja się utrzyma.

Na czym polega „praca” hakerów”? Cyfrowi przestępcy włamują się do systemu firmy, szyfrują dane i oczekują bardzo wysokiego okupu w zamian za możliwość odzyskania danych.

W obliczu tego ryzyka przedsiębiorstwa, które opierają swoją działalność na technologii i gromadzą dane klientów, powinny rozważyć ubezpieczenie cyber jako skuteczną formę zabezpieczenia się przed finansowymi konsekwencjami ataku.

Dla kogo jest ten produkt? 

Sprawdź, czy polisa cyber jest dla Ciebie. Zdecyduj się na nią, jeśli: 

 • w swojej firmie korzystasz z technologii na co dzień, np. przechowujesz w cyfrowej formie informacje na temat klientów,
 • rozumiesz, że nie ma systemów nie do złamania, a także danych, których nie można wykraść,
 • kary naliczone za naruszenie danych Twoich klientów mogą zachwiać finansową stabilnością Twojej firmy.

Co zapewnia polisa cyber?

Polisa cyber w Leadenhall to przede wszystkim pokrycie finansowych skutków naruszenia bezpieczeństwa systemów i danych, ochrona finansowa na wypadek konieczności pokrycia kosztów obrony i odszkodowań, wynikających z naruszenia RODO (w tym postępowań regulacyjnych PUODO i nałożonych kar).

Nasza polisa zapewnia Ci realną pomoc i refundację kosztów reakcji po zajściu tzw incydentu informatycznego.

To również zabezpieczenie przed cyberwymuszeniami, takimi jak ataki ransomware. A także refundacja zysku utraconego w wyniku przerwy w działalności oraz środków finansowych utraconych na skutek działań socjotechnicznych. 

Korzyści płynących z posiadania polisy cyber jest znacznie więcej. Wybierając produkt od Leadenhall Insurance zyskujesz:

 • kompleksową ochronę do 20 mln zł w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony danych,
 • organizację działań i pokrycie kosztów reakcji na incydent informatyczny, m.in. usługi informatyki śledczej, kampanie wizerunkowe i PR,
 • prestiż i bezpieczeństwo polisy od Lloyd’s Insurance Company, reasekurowanej w Syndykatach Lloyd’s – najstarszej instytucji ubezpieczeniowej na świecie,
 • wygodny proces przygotowania oferty w trybie online, bazujący na podstawowych informacjach.

Jak dostosować zakres polisy do indywidualnych potrzeb?

Polisa musi odpowiadać Twoim potrzebom. Solidna podstawa oraz dodatkowe warianty pozwolą dostosować ubezpieczenie do Twojego biznesu (m.in. do jego charakteru i skali). 

Rozszerzenie ochrony może polegać np. na pokryciu kosztów cyfrowych wymuszeń, utraconego zysku, odtworzenia danych, kar za naruszeniem standardów obsługi płatności kartami PCI DSS, a także skutków utraty środków pieniężnych lub towaru w wyniku działań przestępców.

W dzisiejszych czasach inwestycja w polisę cyber to kluczowy krok ku bezpieczeństwu danych klientów i zabezpieczeniu się przed skutkami incydentów cybernetycznych.

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY