WSZYSTKIE WPISY

Te ubezpieczenia pomogą Ci po wypadku. Czym są polisy od utraty dochodu i drivers casco?

23.1.2024
,
Leadenhall Insurance

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, liczba wypadków komunikacyjnych w 2023 roku zmalała, ale wskaźnik ofiar śmiertelnych w przeliczeniu na 100, pozostaje najwyższy w Europie. W policyjnych statystykach figurują tylko cztery dni bez ofiary śmiertelnej i jeden tragiczny, w którym zginęło aż 15 osób.

Z tego artykułu dowiesz się: 

 1. Jakie są statystyki wypadków komunikacyjnych w 2023 r.? 
 2. Jaka polisa ochroni nasz budżet po wypadku? 
 3. Jak jeszcze może zabezpieczyć się użytkownik dróg? 
 4. Ile wypłacają ubezpieczyciele za szkody osobowe?

Jakie są statystyki wypadków komunikacyjnych w 2023 r.?

Według policyjnych statystyk dziennych, w 2023 roku na polskich drogach doszło do 20 340 wypadków, 22 944 osób zostało rannych, a 1669 osób poniosło śmierć. Najbezpieczniejszym miesiącem był luty - 1034 wypadków drogowych, natomiast najgorszym wrzesień z liczbą 2120 zdarzeń drogowych. 

Najbezpieczniejsze dni na polskich drogach to 22 stycznia - 18 zdarzeń, 25 poszkodowanych, nikt nie zginął oraz 12 marca - 11 poszkodowanych. Najwięcej wypadków, aż 98 miało miejsce 14 sierpnia – 111 poszkodowanych oraz 8 osób straciło życie.

Statystyczna średnia dzienna w minionym roku wynosi 56 wypadków drogowych.

Porównując te dane do 2022 roku, to wzrost o 4,7% zdarzeń i 13% więcej poszkodowanych i zabitych.

Jaka polisa ochroni nasz budżet po wypadku? 

Ubezpieczenie od utraty dochodu oraz NNW to zabezpieczenie najważniejszego kapitału na przyszłość – zdolności do zarobkowania. Kierujemy je zarówno do przedsiębiorców, jak i osób wykonujących wolne zawody, ponieważ umożliwia skuteczną ochronę płynności finansowej oraz bieżących zobowiązań w razie niespodziewanych sytuacji.

Polisa gwarantuje Ci:

 • Utrzymanie standardu życia w przypadku całkowitej, okresowej lub trwałej niezdolności do pracy, wywołanej chorobą lub nieszczęśliwym wypadkiem,
 • Wypłatę 65% średnich miesięcznych przychodów, czyli nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie przez 5 lat lub jednorazowo kilku milionów złotych, 
 • Zabezpieczenie finansowe dla Twoich bliskich sięga nawet 10 milionów złotych w przypadku śmierci w wyniku wypadku.

W ramach tej polisy otrzymasz także:

 • Wysokie wypłaty z tytułu inwalidztwa, dostosowane do uciążliwości doznanych obrażeń, nawet jeśli nie prowadzą one do całkowitej niezdolności do pracy,
 • Świadczenie obejmuje pobyt w szpitalu
 • Dostosowanie do życia w niepełnosprawności
 • Pokrycie kosztów leczenia czy pogrzebu.

Jak jeszcze może zabezpieczyć się użytkownik dróg? 

Z kolei polisa Leadenhall Drivers Casco powstała z myślą o kierowcach, motocyklistach, rowerzystach oraz pieszych. Obejmuje ubezpieczenie następstw wypadków komunikacyjnych i zapewnia wsparcie materialne w przypadku, gdy utracisz zdolność do pracy, renty miesięcznej, będziesz w szpitalu lub będziesz dochodzić do zdrowia w domu. To również wsparcie dla bliskich w przypadku Twojej śmierci.

Ubezpieczenie pomoże w:

 • utrzymaniu standardu życia w razie wypadku, ale także wesprze finanse poprzez wypłatę świadczeń w przypadku całkowitej, dożywotniej utraty zdolności do pracy, okresowej niezdolności do pracy (renta miesięczna), pobytu w szpitalu, rekonwalescencji w domu oraz w przypadku śpiączki.
 • To nie tylko dodatkowe zabezpieczenie obok standardowych ubezpieczeń OC i AC, ale również gwarancja spokoju ducha. Świadczenia (np. renta miesięczna przy niezdolności okresowej czy jednorazowej) będą niezbędną w tym czasie poduszką finansową.

Pamiętaj, że możesz dostosować zakres ochrony, wybierając spośród dostępnych opcji oraz ustalając sumę ubezpieczenia zgodnie z zarobkami i stanem majątkowym. Umowę możesz szybko i wygodnie zawrzeć online. 

Zapoznaj się z ofertą.

Ile wypłacają ubezpieczyciele za szkody osobowe? 

Wg raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) w trzech kwartałach 2023 roku ubezpieczyciele w Polsce wypłacili 33,1 mld złotych. Duża część tej kwoty dotyczy świadczeń osobowych, związanych z utratą zdrowia lub śmiercią poszkodowanych.

W tym kontekście warto przypomnieć, że świadczenia za szkody osobowe kumulują się – po jednym wypadku można otrzymać np. pieniądze w ramach OC komunikacyjnego sprawcy wypadku, własnej polisy na życie czy NNW, a także świadczenia z tytułu utraty dochodu czy w ramach drivers casco.

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY