WSZYSTKIE WPISY

Ubezpieczenie OC zawodowej. O co pytać agenta?

5.2.2024
,
Leadenhall Insurance

Bezpieczeństwo finansowe jest szczególnie ważne dla mikroprzedsiębiorców i przedstawicieli wolnych zawodów. Specjaliści powinni rozważyć zakup ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) zawodowej – polisa ochroni ich przed konsekwencjami roszczeń klientów czy kontrahentów.

Poniżej najważniejsze pytania (wraz z odpowiedziami na podstawie naszego produktu), które warto zadać agentowi przed zakupem ochrony.

 • Czym jest ubezpieczenie OC zawodowej i do kogo jest kierowane?

Produkt OC zawodowa w Leadenhall kierujemy przede wszystkim do osób świadczących usługi na podstawie kontraktu, umów o pracę, dzieło czy zlecenia. To ochrona przed ryzykiem finansowym związanym z ewentualnymi roszczeniami klientów z tytułu błędów albo uchybień popełnionych w trakcie wykonywania zawodu.

 • Jakie profesje mogą skorzystać z ubezpieczenia?

Obecnie oferujemy ubezpieczenie OC dla ponad 250 profesji z najróżniejszych branż. Szczegółowa listę jest na naszej stronie. Cały czas poszerzamy ją o kolejne zawody. To mało prawdopodobne, że Twój zawód nie znajduje się na naszej liście!

 • Przed jakim ryzykiem ochroni to ubezpieczenie?

Nasza polisa obejmuje szeroki zakres ryzyk, włączając w to odpowiedzialność za roszczenia z tytułu uchybień popełnionych w trakcie świadczenia usług. Warto zaznaczyć, że ubezpieczenie obejmuje koszty obrony nie tylko w postępowaniach cywilnych, ale także karnych, karno-skarbowych i administracyjnych.

 • Czy polisa obejmuje też koszty sądowe?

Tak, nasza polisa OC zawodowej obejmuje koszty obrony, dochodzenia czy ugody związane z wniesionymi lub potencjalnymi roszczeniami. To ważny element, ponieważ koszty prawne mogą być naprawdę wysokie.

 • Jakie są wysokości limitów odpowiedzialności w standardowej polisie OC zawodowej Leadenhall?

Oferujemy ochronę finansową na poziomie do 2 mln zł – to górna granica naszej odpowiedzialności. To wystarczające zabezpieczenie, zwłaszcza dla specjalistów, którzy chcą mieć pewność, że w razie roszczeń ich majątek nie zostanie narażony na nadmierne obciążenia.

 • Czy polisa obejmuje pracę zdalną i działalność online?

Tak, dostosowaliśmy nasz produkt do zmieniających się realiów rynku pracy. OC w Leadenhall obejmuje zarówno tradycyjne formy świadczenia usług, jak i pracę zdalną czy działalność online. Klienci to sobie chwalą, zwłaszcza w dzisiejszym środowisku biznesowym, gdzie wiele działań od dawna wykonuje się w przestrzeni wirtualnej.

 • Jak można dostosować zakres polisy do indywidualnych potrzeb?

Najlepsze ubezpieczenie można elastycznie skomponować, wybierając sekcje I i II polisy. Sekcja I zapewnia solidną ochronę od odpowiedzialności zawodowej, a sekcję II można rozszerzyć o dodatkowe ryzyka, takie jak koszty postępowań i kar administracyjnych związanych z naruszeniem przepisów RODO czy incydentami informatycznymi.

 • Jakie klauzule dodatkowe oferuje polisa Leadenhall np. w przypadku naruszenia poufności czy utraty dokumentów?

Polisa posiada unikatowe rozszerzenia, obejmujące roszczenia z tytułu naruszenia obowiązku zachowania poufności, naruszenia praw własności intelektualnej, oszczerstwa, zniesławienia, pomówienia czy utraty dokumentów. 

 • Jak przebiega proces zawarcia umowy?

Proces jest prosty i przejrzysty. Umowę można zawrzeć online, podpisując ją elektronicznie, co eliminuje potrzebę osobistego kontaktu. To szybki i wygodny sposób na uzyskanie kompleksowej ochrony.

 • Co wyróżnia polisę Leadenhall spośród innych ofert na rynku?

Nasza polisa OC zawodowej wyróżnia się kompleksową i wysoką ochroną, aż do 2 mln zł, dostosowaną ściśle do specyfiki świadczonych usług. Lista ubezpieczanych przez nas profesji jest jedną z najbardziej rozbudowanych na rynku. Najbardziej nietypowe zajęcia mogą więc zostać objęte ochroną. 

 • Czy warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia OC zawodowej?

Zdecydowanie tak! Nie warto bagatelizować kwestii ochrony finansowej. Ubezpieczenie OC zawodowej to inwestycja w spokój i bezpieczeństwo - własne oraz klientów. Przed podpisaniem umowy przedsiębiorca powinien się dobrze zastanowić jakie ryzyka są związane z jego działalnością, a my pomożemy dostosować polisę do jego indywidualnych potrzeb.

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY