WSZYSTKIE WPISY

Ubezpieczenie od utraty dochodu. Czy zadziała po szkodzie na zagranicznych wakacjach?

28.5.2024
,
Leadenhall Insurance

Wypadek lub choroba na wakacjach rujnują urlopowe plany i mogą mieć kolosalny wpływ na dalsze życie turysty. Nie da się wykluczyć nawet tak czarnych scenariuszy, jak utrata zdolności do pracy. W takiej sytuacji przydaje się ubezpieczenie od utraty dochodu. Czy polisa zadziała, jeżeli do szkody dojdzie z dala od Polski?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie plany na wakacje 2024 mają Polacy?
  • Co zapewnia ubezpieczenie od utraty dochodu w Leadenhall?
  • Czy polisa od utraty dochodu obejmuje szkody, do których doszło za granicą?

Czy i gdzie Polacy pojadą na wakacje w 2024 roku?

Niezależnie od cen Polscy turyści nie rezygnują z wypoczynku – tak wynika z opublikowanego przez Travelplanet.pl podsumowania zeszłorocznego sezonu wakacyjnego.

W 2023 r. przeciętne wakacje zdrożały o ok. 400 zł za osobę. Najczęściej wyjeżdżaliśmy w lipcu i sierpniu – te miesiące wybrało 54% turystów. To żadna niespodzianka, ale na pewno warto odnotować, że sporo, bo 44% badanych „ładowało baterie” w czerwcu lub wrześniu.

Co jeszcze wiadomo po poprzednim sezonie? Między innymi, że coraz więcej z nas planuje wakacje z co najmniej 10-dniowym wyprzedzeniem i że Polakom najbliżej do… Polski – w kraju urlop spędziło 33% pytanych. Liderami wśród zagranicznych lokalizacji były: Hiszpania, która po latach dominację wyprzedziła Grecję.

A jak będzie w tym roku? Polacy ponownie nie zostaną w domach.

Popatrz na kilka ciekawych danych z badania Revolut Travel Report, które to potwierdzają:

  • tylko 6% respondentów deklaruje, że w 2024 r. na pewno nie wybiera się urlop,
  • 56% pytanych planuje wakacje w lipcu lub sierpniu (po 28%),
  • najpopularniejsze zagraniczne kierunki to: Chorwacja, Grecja, Włochy, Hiszpania i Turcja,
  • za granicę wybiera się 37% osób, a na krajowe lokalizacje stawia 44% respondentów. 

Zresztą, skoro to czytasz, pewnie zaliczasz się do tych, którzy planują urlop – krajowy lub zagraniczny.

W jednym i drugim przypadku przyda Ci się polisa.

Ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci finansowe i organizacyjne wsparcie w razie problemów ze zdrowiem w czasie zagranicznych wakacji. 

Pamiętaj jednak, że choroba lub wypadek w czasie urlopu mogą mieć długofalowe konsekwencje – jeżeli utracisz zdolność do pracy, przyda Ci się ubezpieczenie od utraty dochodu.

To o nim więcej piszemy powyżej. Sprawdź, czy możesz z niego skorzystać, jeżeli coś stanie Ci się za granicą. Dowiedz się też, jak działa ochrona.

Co zapewnia ubezpieczenie od utraty dochodu?

Nasze ubezpieczenie kierujemy przede wszystkim do przedstawicieli wolnych zawodów (np. architektów, lekarzy czy marynarzy).

Ofertę kierujemy do osób, które pracują na etacie, umowie zlecenie lub o dzieło, jak i rozliczają się w modelu B2B.

Ochrona zabezpiecza finansowy standard Twojego życia na wypadek wypadku lub choroby, które uniemożliwią Ci zarabianie w swoim zawodzie.

Z polisy możesz otrzymywać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie przez maksymalnie 2 lata. To nawet 65% Twoich przychodów z momentu zakupu polisy – patrzymy na 12 miesięcy sprzed zawarcia umowy.

Ubezpieczenie daje też wsparcie najbliższym na wypadek Twojej śmierci (umożliwiamy zawarcie umowy z sumą sięgającą aż 10 mln zł).

Poza tym ochronę możesz rozbudować o świadczenie za pobyt w szpitalu, pieniądze na przystosowanie do życia w inwalidztwie, odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu czy pokrycie kosztów leczenia, a nawet pogrzebu.

W szczegółach o ubezpieczeniu od utraty dochodu piszemy w innym blogowym tekście – koniecznie do niego zajrzyj!

Zachęcamy też do lektury tego materiału – z niego dowiesz się, dlaczego w przypadku niezdolności do pracy nie możesz liczyć na ZUS.

Czy polisa od utraty dochodu w Leadenhall działa po szkodach za granicą?

Od razu odpowiadamy: tak, oczywiście. Nasze ubezpieczenie zapewnia Ci świadczenie na wypadek niezdolności do pracy, a do wypadku może przecież dojść tak w Polsce, jak i za granicą.

Bierzemy to pod uwagę, jak również to, że Twoja choroba może ujawnić się podczas pobytu poza krajem.

Co ważne, terytorialnego zakresu ochrony nie ograniczamy do krajów sąsiadujących z Polską lub wyłącznie do państw członkowskich Unii Europejskiej lub szerzej europejskich.

Ubezpieczenie od utraty dochodu i NNW w Leadenhall obejmuje zdarzenia, które mają miejsce na całym świecie i działa 24 godziny na dobę.

To dla Ciebie olbrzymi komfort – skorzystasz ze świadczenia nawet wtedy, gdy do szkody dojdzie na zagranicznych wakacjach.

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY