WSZYSTKIE WPISY
WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI

Święto ubezpieczeń: nowa strategia i prapremiera kolejnej odsłony systemu transakcyjnego Leadenhall Insurance.

13.10.2022
,
Leadenhall Insurance

„Wspólnie tworzymy przyszłość ubezpieczeń” – pod takim hasłem, w klimatycznym hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach, odbyło się długo wyczekiwane spotkanie Leadenhall Insurance z przedstawicielami sieci sprzedaży firmy.

W towarzystwie swoich najbliższych pośredników Leadenhall Insurance, coverholder Lloyd’s, świętował 13. rocznicę działalności.Spotkanie było także okazją do celebrowania 20 lat istnienia spółki Efinity, zk tórą Leadenhall związany jest od początku swojego istnienia.

Co ciekawe, w tym samym miejscu odbyć się miało spotkanie w 2020 roku, kiedy firma obchodził swoje 10-lecie. Pandemia pokrzyżowała jednak plany, ale spółka wytrwale czekała, by zrealizować je w nowym terminie.

-I fajnie, że przełożono, bo dzięki temu też mogę tu być - żartował Rajmund Rusiecki, wiceprezes Leadenhall Insurance, który otworzył spotkanie swoim wystąpieniem. Nie tylko przedstawił zmiany, które już się dzieją w organizacji, ale na swoim przykładzie inspirował do tego, by być kreatywnym w pracy, wyjść z szablonowego myślenia i ciągle się rozwijać. 

Zmiany w strukturze i nowa strategia

- Leadenhall Insurance to 13 lat działalności, już ponad 100 tys. wystawionych polis specjalistycznych, 795 umów agencyjnych i 534 współpracujące kancelarie brokerskie. To także określony zbiór wartości i podejścia do biznesu oraz ambitne plany rozwoju na kolejne lata, które chcemy i będziemy realizować wspólnie z pośrednikami – mówił ze sceny, do zgromadzonych gości Tomasz Domalewski – Szef Sprzedaży Leadenhall Insurance.

W trakcie swojego wystąpienia, Rajmund Rusiecki przedstawił z kolei najważniejsze zmiany w strukturze grupy – oficjalnie funkcjonującej teraz pod nazwą Efinity Insurance Group. Leadenhall i Efinity,które tworzą Grupę od lat z powodzeniem operują na najbardziej rozwiniętych rynkach w Europie i Azji, zdobywając zaufanie, uznanie i rozpoznawalność. Dziś jako Insurtech Powerhouse wychodzą na rynek, prezentując spójną strategię rozwoju opartą o zintegrowany model biznesowy.

- Dziś Efinity Insurance Group spina wszystkie nasze kompetencje i lata doświadczeń klamrą – mówił Rajmund Rusiecki. - Synergia połączonych sił spółek EIG umożliwia nam realizację kolejnych, odważnych pomysłów implikujących realne zmiany w sposobie funkcjonowania ekosystemu. Już dziś wprowadzamy nowe produkty typu end-to-end w tempie bez precedensu,zapewniając naszym klientom przewagę konkurencyjną na niespotykaną wcześniej skalę – uzupełnił.

Leadenhall Insurance System – nowa jakość w zarządzaniu procesem polisowania

W trakcie spotkania prapremierę miał także Leadenhall Insurance System, czyli nowy system transakcyjny stworzony przez Leadenhall i Efinity. Prezentację LIS poprowadził Tomasz Domalewski, Szef Sprzedaży Leadenhalla oraz Marcin Chałotowski, CTO w Efinity.

Nowa odsłona systemu mocno wspiera strategię i sprzedaż. Największy nacisk kładzie na zaangażowanie klienta i odciążenie pośrednika. To zdecydowany wyróżnik pośród systemów funkcjonujących już na rynku – i to nie tylko w Polsce, ale i tym światowym.

- Agentowi nie płaci się za doradztwo a zasprzedaż polisy – mówił w trakcie swojego wystąpienia Tomasz Domalewski. - Dlatego Leadenhall, w ramach szanowania czasu pośrednika, do minimum ogranicza czynności administracyjne, dając jednocześnie więcej przestrzeni na cross-selling i up-selling. Wierzymy przy tym, że sprzedawanym produktem nie jest sama polisa czy OWU. Produkt to cały proces i wymaga odpowiedniego, holistycznego podejścia – uzupełniał.

Leadenhall Insurance System w wyglądzie przypomina przejrzysty, czytelny i nowoczesny portal. Pozwala w czasie rzeczywistym łączyć się z klientem i wspólnie działać nad przygotowaniem oferty. LIS działa omnikanałowo, wspierając efektywność komunikacji i procesu „polisowania”.Co więcej, sprzedawca może sam określić, czy czuje się pewnie w produktach Leadenhalla i będzie sprzedawać je tzw. krótką ścieżką, czy też chce być wspieranym przez zaawansowane możliwości systemu transakcyjnego, w tym m.in.marketing automation czy AI.

–Zauważyliśmy, że w związku z obowiązującymi przepisami i mało efektywnymi narzędziami agent bardzo wiele czasu swojej pracy poświęca na niesprzedawanie.Leadenhall Insurance System ma mu pomóc pracować znacznie efektywniej, bo wiele zadań wykonuje za niego lub pozwala na przekazanie ich klientowi – wyjaśniał Tomasz Domalewski.

Nowy system daje sprzedawcom również możliwość współdzielenia procesów sprzedażowych z klientem w niezwykle prosty sposób oraz pozwala obu stronom mieć większą kontrolę nad przebiegiem procesu zakupowego, nawet w przypadku tych, bardziej skomplikowanych produktów ubezpieczeniowych. Zarówno kupujący, jak i sprzedawca mogą w LIS w czytelny sposób obserwować i przechodzić przez kolejne kroki niezbędne do zawarcia polisy. Klient może samodzielnie wypełnić wniosek i ankietę medyczną, może też skorzystać ze wsparcia sprzedawcy. Pośrednik z kolei otrzymuje potężne wsparcie w postaci bieżącego monitorowania działań podejmowanych przez ubezpieczonego, a także szybką ścieżkę do komunikacji ze swoimi klientem.

Nagrody i wyróżnienia

Wydarzenie Leadenhall w Pabianicach było też okazją do wręczenia nagród dla najlepszych sprzedawców-partnerów firmy, przyznanych w aż 4 kategoriach: Top Agencja, Top Sprzedawca – linia ubezpieczeń od utraty dochodu, Top Sprzedawca – linia ubezpieczeń D&O, Top Sprzedawca – linia ubezpieczeń na życie oraz Top Sprzedawca – linia ubezpieczeń OC zawodowe.

Nie obyło się bez ciekawych anegdot z początków współpracy i historii z lat dochodzenia do bycia w gronie najlepszych,którymi obecnych gości raczył Tomasz Domalewski. W "rewanżu" wiele miłych słów dało się usłyszeć także pod adresem Leadenhalla i produktów firmy, które nie są oczywiste i łatwe, ale które, jak dało się słyszeć w kuluarach, dają dużą satysfakcję.

Autor

Leadenhall Insurance

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY
WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI