WSZYSTKIE WPISY

To może być przyczyną niezdolności do pracy?

8.4.2024
,

Co się stanie, gdy stracisz możliwość wykonywania pracy? Utrata dochodu z powodu choroby czy wypadku może być spowodowana różnymi czynnikami. Poznaj kilka z życia wziętych przykładów.

Zabezpieczenie finansowe na wypadek niezdolności do pracy musi znaleźć się na liście Twoich priorytetów, jeżeli poważnie podchodzisz do przyszłości – swojej i swoich bliskich. 

Działalność w branży ubezpieczeniowej każdego dnia daje nam dowody na to, jak niespodziewane scenariusze pisze życie. 

I jak istotne jest posiadanie dobrego ubezpieczenia od utraty dochodu. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka historii, które świetnie to obrazują.

Zanim je poznasz, w kilku zdaniach tłumaczymy, czym jest ta kategoria polis.

pokazują

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czym jest ubezpieczenie od utraty dochodu?
  2. Jak ubezpieczenie przydaje się w przypadku niezdolności do pracy w czasie choroby? (przykłady)
  3. Czy ubezpieczenie od utraty dochodu obowiązuje również po wypadkach? (przykłady)

Ubezpieczenie od utraty dochodu – jak działa?

Polisa od utraty dochodu to Twoja finansowa tarcza ochronna w razie choroby lub wypadku, które uniemożliwią Ci pracę.

Jak to działa?

Gdy utracisz zdolność do pracy w swoim zawodzie, wypłacamy Ci świadczenie (maksymalnie przez 2 lata), które rekompensuje utracony dochód.

Wysokość otrzymanych środków wynosi do 65% Twoich miesięcznych przychodów. Bierzemy pod uwagę zarobki z 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających zakup polisy.

Polisa może również objąć dożywotnią niezdolność do pracy, ze świadczeniem wynoszącym kilkakrotność rocznych przychodów.

Roczna składka za ochronę wynosi ok. 1,5% rocznych przychodów.

Szczegółowe informacje na temat naszego ubezpieczenia znajdziesz pod tym linkiem

Zajrzyj tam w wolnej chwili i dowiedz się więcej na temat korzyści z zakupu ochrony w Leadenhall.

A teraz sprawdź, w jakich sytuacjach polisa się przyda. Poniżej przykłady szkód, które zgłaszali nam klienci.

Przypadki niezdolności do pracy w wyniku chorób

Choroba może niespodziewanie zmienić Twoją sytuację zawodową, a tym samym wpłynąć na Twoje finanse i bezpieczeństwo.

Te historie pokazują, że jaką rewolucję wprowadza w życie zły stan zdrowia i dlaczego trudno w takiej sytuacji poradzić sobie bez polisy.

1.  Lekarz radiolog z chorobą Parkinsona

U 61-letniego lekarza radiologa zdiagnozowano chorobę Parkinsona, która zaczęła stopniowo ograniczać jego zdolność do wykonywania pracy. Po 12 miesiącach od diagnozy lekarz nie mógł już wykonywać swojego zawodu – otrzymał łącznie 500 tys. zł w ramach świadczeń z ubezpieczenia utraty dochodu.

2. Nowotwór złośliwy i jego skutki

To historia 49-letniej lekarki, która zachorowała na złośliwego raka piersi. Przeszła operację, a leczenie obejmowało m.in. chemio- i radioterapię. Przez 16 miesięcy, gdy była niezdolna do pracy, otrzymała z ubezpieczenia ok. 110 tys. zł.

3. Udar niedokrwienny mózgu u chirurga

Chirurg w wieku 58 lat dostał udaru niedokrwiennego mózgu, który poskutkował znacznymi ubytkami neurologicznymi i całkowitą okresową niezdolnością do pracy w zawodzie. Poszkodowany otrzymywał 8 tys. zł miesięcznie przez cały okres odszkodowawczyw ciągu 24 miesięcy było to łącznie 192 tys. zł.

Znaczenie ubezpieczenia w obliczu wypadków i urazów

Ubezpieczenie od utraty dochodu zapewnia też świadczenie po wypadkach, które na równi z chorobami mogą pozbawić Cię pensji.

Jakie to mogą być sytuacje? Popatrz na przykładowe sprawy, którymi zajmowaliśmy się w Leadenhall.

1. Wypadek w budownictwie

Kierownik budowy uległ wypadkowi w pracy - doznał skomplikowanego złamania podudzia. Leczenie wymagało zespolenia kości śrubami, które po czasie musiały być następnie usunięte operacyjnie. U 50-latka dwukrotnie orzeczono okresową niezdolność do pracy (po wypadku i po operacji). Oba przypadki kwalifikowały go do wypłaty z ubezpieczenia utraty dochodu – 6,5 tys. zł miesięcznego świadczenia.

2. Wypadek na rowerze

Nauczyciel w wieku 52 lat miał wypadek na rowerze. Lekarz orzekł zerwanie ścięgna nadgrzebieniowego, podwichnięcie kości ramiennej oraz uszkodzenie torebki stawowej. Ubezpieczony otrzymał wypłatę za 6-tygodniowy okres niezdolności do pracy oraz świadczenia z tytułu klauzul dodatkowych (zwrot kosztów leczenia oraz odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu) - łącznie ponad 10,5 tys. zł.

3. Zatrzymanie krążenia w miejscu pracy

Zatrzymanie krążenia u 40-letniego lekarza zakończyło się kilkumiesięczną hospitalizacją oraz ubytkami neurologicznymi. U mężczyzny stwierdzono całkowitą okresową niezdolność do pracy – otrzymuje 15 tys. zł za każdy miesiąc niezdolności do pracy w swoim zawodzie. Jeżeli po 12 miesiącach jego stan zdrowia nie poprawi się, roszczenie będzie rozpatrywane pod kątem istnienia trwałej niezdolności do pracy.

To tylko niektóre przykłady sytuacji, w których ubezpieczenie od utraty dochodu przydało się naszym klientom.

Warto pamiętać, że wypadki i choroby mogą niespodziewanie przydarzyć się każdemu bez względu na wiek oraz wykonywany zawód.

Dlatego ważne jest, aby zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę oraz zapewnić sobie środki na leczenie.

Zwłaszcza że świadczenie wypłacane w takiej sytuacji z ZUS-u z pewnością okaże się zbyt niskie – więcej o tym piszemy w tym artykule.

Autor

View source version:
Source:

Dokumenty

No items found.
WSZYSTKIE WPISY